مسیر من تا سفر

آخرین روز قبل از سفر، وقتی که دفتر بودم و داشتم خرده‌ریزهایم را جمع می‌کردم که بروم، رفتم سر کمد که ببینم چیزی از لوازم شخصی سرکارم را برای سفر لازم دارم یا نه. مهم‌ترین چیز دفترچه‌هایم بود، دفترچه یادداشت‌های کاری که در این مدت در جلسات و کارگاه‌ها و گفتگوهای درون تیمی همراهم بوده و در آن‌ها چیزهایی نوشته‌ام. 

برای خود سفر لازمشان نداشتم اما برای خودم قبل از سفر لازمشان داشتم. برشان داشتم و با خودم آوردم و قبل از سفر مرورشان کردم. دفترچه‌هایم دارد من را و ما را نشان می‌دهد. مسیری که طی کرده‌ام و طی کرده‌ایم، بالا و پایین‌هایمان و دست‌اندازهایمان. دیدن بعضی قسمت‌هایش شوکه کننده بود، دیدن اینکه ردپای بعضی چیزها چه قدیمی است. دیدن بعضی قسمت‌ها هم تلنگر بود، یادآوری دوباره از چیزهایی که دوست داشتم حواسم بهشان باشد. انذارها و حواست باشدها… 

مرور خوبی بود، اگرچه بعضی جاهایش داشت احساساتم را لمس می‌کرد اما به خوبی مسیری را که طی کرده‌ام و به این نقطه رسیده‌ام نشان می‌داد. 

شاید این سفر یک سفر معمولی به نظر برسد، به هر حال فرصتی است برای یادگیری و یکی از صدها دوره‌ای که هر کدام‌مان می‌توانیم انتخابش کنیم. اما من می‌دانم که برای من آن‌قدرها هم معمولی نیست، نه به خاطر خود دوره یا محتوایش، بلکه به خاطر مسیری که طی کرده‌ام. خودم می‌دانم که بر من چه گذشته در این مدت تا من را به اینجا و به این نقطه رسانده است. می‌دانم آدمی که الان در فرودگاه نشسته و منتظر پروازش است چطور با خودش رو به رو شده، بر چه چیزهایی در درونش غلبه کرده و چه چیزهایی را تقویت کرده تا بتواند امروز اینجا روی این صندلی بنشیند. این تصویر آن قدر واضح است که حتی برخی لحظاتش را می‌توانم با انگشت نشان بدهم و بگویم اینجا بود، این نقطه بود، این تکه سنگ بود که پایم را رویش گذاشتم و جلو آمدم.

مرور خوشایندی است، هرچند که نمی‌دانم آینده‌اش کجا خواهد رفت و چه جور چیزی را به دنبال خواهد داشت.

این نوشته در روزانه‌های من, سفرهای من ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s