سفری برای التیام-۳

هنگام دست نداد و ما ماندیم بی هنگام.اما از پا ننشستیم. رفتیم در گوشه‌ای از جزیره زدیم به آب.

دریا را بغل کردم و خودم را در آغوشش رها کردم. روی موج‌ها دراز کشیدم و گذاشتم آب بالا و پایینم کند و به سمت ساحل بیاورد. شنا کردم، کشتی گرفتم، دست و پا زدم، خودم را غوطه‌ور کردم و خوشحال و هیجان‌زده با دریا بازی کردم و‌ کیفور شدم.

بهترین قسمتش غواصی بود. ماسک غواصی و اسنورکینگ  زدم و روی سطح آب غوطه‌ور شدم و کف دریا را تماشا کردم. ماهی‌های رنگی با شکل‌های مختلف و گیاهان عجیب کف آب که با رفت و آمد موج‌ها خم و راست می‌شدند. دریا شگفت‌انگیز بود. من بودم و صدای نفس‌هایم و ماهی‌های ترس خورده‌ای که حضورم را احساس کرده بودند و لای سنگ‌ها فرار می‌کردند. دلم می‌خواست دستم را دراز کنم و بی حرکت بمانم تا با انگشتانم تماس داشته باشند. نتوانستم لمسشان کنم. فقط می‌شد نفس کشید و در سکوت تماشایشان کرد.

هر از گاهی می‌آمدم بالا و خوشحالیم را با رفقا به اشتراک می‌گذاشتم و جاهای  هیجان‌انگیزتر را بهشان آدرس می‌دادم. 

 این بهترین تجربه بود. بچه‌ها از آب آمدند بیرون اما من دلم نمی‌آمد. تا آخرین لحظات در آب ماندم و وقتی داشتم می‌آمدم بیرون لبخند ذوق همه صورتم را گرفته بود. به قول یکی از رفقا قشنگ معلوم بود کیف کرده‌ام.

یک بار اینجا، و یک بار هم وقتی روی موج‌ها دراز کشیده بودم و با قدرت آن‌ها به سمت ساحل می‌آمدم با خودم گفتم چه کار خوبی کردم آمدم سفر. روز قبل از سفر، وقتی به حجم کارهای باقی مانده و زمان محدودمان فکر می‌کردم مردد شده بودم که بروم سفر یا بمانم تهران و بخشی از تعطیلات را بیایم سر کار. می‌دانستم که تعطیل نبودن و بی وقفه کار کردن و وصل کردن این هفته کاری به هفته بعد و سفر کاری ۱۷ روزه‌ی بعدش کار عاقلانه‌ای نیست و چیزی از آدم باقی نمی‌گذارد اما اضطراب کار هم بود.

شب اول که دریا را دیدم، اضطراب و تردید رفت. وقتی روی موج‌ها دراز کشیدم و همراهشان به سمت ساحل شناور شدم اطمینان آمد. اطمینان از اینکه خوب شد این سفر را آمدم. تا ببینیم اثرات سفر چقدر دوام می‌آورد. 

این نوشته در سفرهای من ارسال شده و با , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s