شش روز عمیق در دنیای حرفه

سفر تمام شد. شش روز غوطه در دنیای کار و دو تا کشور با هوای خوشایند پاییزی.

دیشب که رسیدم خانه آن قدر خسته بودم که مستقیم رفتم در رختخواب، به چیزی فکر نکردم و خاطره ای را مرور نکردم . صبح که بیدار شدم تازه یاد و مزه سفر آمد و حواسم جمع شد که در این شش روز چه بر من گذشته است. 

این شش روز یکی از کم‌نظیرترین و پربارترین تجربه‌های کاریم بود. یکی از دلچسب‌ترین‌ها. نه این که سختی و ناخوشی نداشت، اتفاقا داشت. هم خستگی داشت، هم بالا و پایین، هم ناخوشی و اذیت، اما در کنار و حتی در بطن ناخوشی‌ها چیزهایی فراتر داشت. یک عالم فکر داشت، یک عالم سرنخ برای فکر کردن، یاد گرفتن، فهمیدن و تصمیم گرفتن.

این سفر من را با خودم مواجه کرد، من را گذاشت رو به‌ روی خودم و گفت حالا خودت را ببین، با خودت حرف بزن و ببین چه هستی و چه می‌خواهی باشی.

  لحظه‌هایی داشت که مستم کرد، من را در دنیایی ناشناخته و تازه غوطه‌ور کرد و گذاشت آن‌جا با خودم تاب بخورم. لحظه‌هایی داشت که کم مانده بود به گریه‌ام بیندازد، کم مانده بود از لذت یادگیری و هیجان یادگرفتنی‌‌ها اشکم را سرازیر کند. 

لحظه‌های شادی داشت، لحظه‌های لذت، لحظه‌های لبخند عمیق در ته ته دل. لحظه‌های غمگینی داشت، لحظه‌های حسرت، نگرانی و عصبانیت از دست خود. 

این سفر من را از محدوده امنم کشید بیرون و‌ پرت کرد وسط آب. شوری و تلخی آب اذیتم کرد، قلپ قلپ آب  خوردم، نفس کم آوردم، دست و پا زدم، کمک خواستم، وا دادم، ترسیدم، داد زدم، اما بعد که خسته و لرزان روی ماسه‌های ساحل آرام گرفتم و خیس و نفس بریده دریای پشت سرم را تماشا کردم، لبخند زدم. از تماشای مسیر طی کرده و موج‌هایی که با آن‌ها دست و پنجه نرم کرده بودم لبخند زدم و لذت بردم. برا همین است که این شش روز این قدر عمیق بر جانم نشسته و روحم را لمس کرده است، به خاطر آن موج‌هاست. 

این نوشته در روزانه‌های من, سفرهای من ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s