درخت زیبای من

image

در مسیر رسیدن به محل کار یک درخت عزیز است که هر روز ملاقاتش میکنم. یک درخت توت بزرگ. درست در محل جدا شدن دو لاین خیابان ایستاده است، جلوی باغچه.  تنه‌اش نسبتا قطور است اما نه خیلی. ویژگی مهمش شاخه‌هایش است. شاخه‌هایش را از همه طرف پهن کرده و کشیده روی سر باغچه. شاخه هایش انگار که دست هایش باشد، کش و قوسشان داده و برده بالای سرش.
جوری که شاخه‌هایش را پهن کرده و جایی که ایستاده باعث شده هر روز بهش توجه کنم. درخت را در فصول مخنلف دیده‌ام. بهار را با جوانه های سبز کمرنگ فسقلی که روی شاخه هایش نشسته بود تجربه کردم. از اواخر اسفند شروع کرد به پوشاندن شاخه های لختش و وقتی بعد از تعطیلات نوروز به سر کار برگشتم سبزی شاخه هایش محسوس بود. تابستان، حجم سبز بزرگی بود که در بین درخت های توت محله خودش را متمایز کرده بود.
و پاییز، خاص ترین قیافه اش را پیدا کرد. برگ‌هایش کم کم تغییر رنگ دادند و حجم سبز و زرد خوشرنگی ساختند که وسط خیابان ایستاده است.
به خاطر محل قرارگیریش دور و برش همیشه پر از ماشین‌های پارک شده است که به نظرم منظره را مخدوش کرده‌اند. ترجیح میدادم درخت به این زیبایی وسط یک خیابان خالی ایستاده باشد تا بتوان قد و بالایش را بدون حضور ماشین تماشا کرد.

پ.ن: تصویر مربوط به پاییز است.

این نوشته در روزانه‌های من ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s