روایت یک solo traveler در زنجان-۱

ساعت هفت و نیم صبح پنجشنبه، شش فروردین سال نود و چهار است. در یک هوای بهاری و بارانی سوار مترو در حال رفتن به ترمینال غرب هستم. دارم می‌روم سفر. اولین تجربه تنها سفر کردنم است و برای همین کمی هیجان دارم.
البته قبلا هم یک بار تنها سفر رفته‌ام اما آن سفر چندان سفر تنهایی محسوب نمی‌شد. فقط مسیر رفت و آمد و دو سه روز از کل سفر را تنها بودم. مابقی اوقات را در مقصدی هماهنگ شده و پیش یک گروه از آدم‌هایی بودم که بخش عمده وقتم را با آن‌ها صرف کردم.
بنابراین امروز سفر تنهایی واقعی‌تری است. امسال نوروز نتوانستم هیچ برنامه سفری برای خودم جور کنم. یا همسفر پیدا نشد، یا سفر ارزان قیمت و خوش مقصد و خوش موقع! این است که دست از اصرار و جستجو برداشتم و با خودم گفتم می‌مانم تهران و همین جا برای خودم تفریح و سرگرمی پیدا می‌کنم. تا حدی هم موفق شدم و روزهای گذشته بد نگذشت.
اما به هر حال آدمی که همیشه مترصد پیدا کردن خرده تعطیلات تقویم برای تدارک یک سفر است نمی‌تواند این تعطیلات قلنبه دو هفته‌ای را نادیده بگیرد و بی سفر بگذراند. از تهران بودن و گشت و گذار در تهران هم خسته شدم. این است که چند شب پیش نقشه را گذاشتم جلویم و لپ تاپ را هم کنار دستم، تا مقصد سفرم را پیدا کنم.
دارم می‌روم زنجان. شهری که اصالتا اهل آن خطه‌ام اما تا به حال آن را ندیده‌ام! یک سفر سه روزه شهری.البته در ذهنم روز چهارم را باز گذاشته‌ام با این نگاه که شاید دسترسی خوبی به دور و بر پیدا کردم و توانستم شهر و روستاهای اطراف را هم در برنامه‌ بگذارم.
از دیروز صبح که جستجویم برای سفر و آمادگی‌اش را شروع کردم یک ذوق خوشحال کوچکی ته دلم جوانه زده است! اگر به موقع به اتوبوس برسم و سنگ خاصی از آسمان نبارد، مرزهای جدیدی از خودم و سفر کردنم را تجربه خواهم کرد 🙂

این نوشته در سفرهای من ارسال شده و با , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s