به بهانه روز مبارزه با خشونت علیه زنان-۱۲

اولین بار که در خیابان دامن پوشیدم تابستان بود. می‌دانستم دم ورودی متروی نزدیک خانه گشت ارشاد هست. خودم را برای مواجهه با آن‌ها آماده کرده بودم و در ذهنم به سناریوهای مختلفی برای رهایی از دستشان فکر کرده بودم.
از سر چهار راه که داشتم به سمت ورودی مترو قدم می‌زدم دیدم که مامورها توجه‌شان بهم جلب شده و دارند از دور گردن می‌کشند و از لا به لای جمعیت نگاهم می‌کنند. لباسم رنگی بود و در بین جمعیت اداره‌روی خاکستری-سرمه‌ای اول صبح جلب توجه می‌کرد.
با نگاهشان دنبالم می‌کردند و من هم خودم را برای دستگیر شدن آماده می‌کردم؛ اما وقتی بهشان رسیدم دستگیرم نکردند. ظاهرا پوشیدن دامن بلند و گشاد آن روز جزو خط قرمزهایشان نبود.
یک بار دیگر مانتو وشلوار تنم بود، مانتویی که ظاهرا با معیارهای آن‌ها کوتاه محسوب می‌شود. داشتم به سمت ورودی مترو می‌رفتم که مامور دنبالم آمد و صدایم کرد. صدایش را شنیدم اما توجهی نکردم و راهم را ادامه دادم و وارد ایستگاه شدم. ساعت شلوغی بود  و دم ورودی هم جمعیت زیاد بود، لا به لای جمعیت گم شدم.
یک بار دیگر هم اتفاق مشابهی با همان لباس تکرار شد. این بار خلوت بود و به خوبی در دیدرس مامورها بودم. از چند متر مانده به ورودی من را دیدند و صدایم کردند. صدایشان را می‌شنیدم اما اصلا به روی خودم نیاوردم، حتی نگاهشان نکردم. از گوشه چشم دیدم که یکی از مامورها دارد به طرفم می‌آید و صدایم می‌کند. باز هم بی توجه به مسیر ادامه دادم و وارد ایستگاه شدم. دیگر پایم را گذاشته بودم روی پله برقی که مامور زد روی شانه‌ام و باز صدایم کرد. همین طور که پله پایین می‌رفت برگشتم و نگاهش کردم. چهره‌اش را ندیدم اما صدایش را شنیدم که با عصبانیت می‌گفت: «شخصیت خانوادگیت رو نشون میدی!»

این نوشته در اطلاع‌رسانی‌های من ارسال شده و با , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s