سنگی به ضم سین

سال ۸۷ بود که برای اولین بار دورهم جمع شدیم و از سفرهایی که رفته بودیم حرف زدیم. عکس نشان دادیم، روایت کردیم، خوراکی خوردیم.
بازی کم‌کم ادامه پیدا کرد، هر دو هفته یک بار، سه‌شنبه‌ها؛ و کم‌کم شاخ و برگ هم پیدا کرد، سنگی چاشت، سنگی گشت، سنگی جام، زعمای قوم سنگستان؛ سنگی کم‌کم هویت پیدا کرد، قصه پیدا کرد.
شد «جمعی دوستانه و غیر رسمی از علاقمندان به سفر که گرد هم می‌آیند. هدف سنگی عبارت است از: تولید داده درباره سفر و شیوه های سفر رفتن، ثبت سفر به شیوه های مختلف، انتشار سفرنامه‌ها با تاکید بر ارائه زنده آن. لذت بردن و به اشتراک گذاشتن لذت، اصل محوری سنگی است. سنگی امیدوار است که با اجرای  اهداف فوق اشتیاق و علاقه سفر رفتن را گسترش دهد.»
حالا حدود هفت سال از آن روز گذشته است و ما ۹۹ بار به بهانه سفر و لذت چندباره بردن از سفر دور هم جمع شده‌ایم. حالا در آستانه صدمین بار هستیم.
فارغ از سفرهایی که رفته‌ام و سفرهایی که گفته‌ام، خود سنگی هم برایم یک جور لذت است.  نهاد غیر رسمی و دوستانه‌ای که حول یک لذت مشترک شکل گرفته و هفت سال دوام آورده است. البته که بالا و پایین داشته و توقف‌های مقطعی هم برایش پیش آمده، اما دانه‌ای است که کاشته شده و کم‌کم بالا آمده؛ هویتی است که به دست ما -آدم‌های علاقمند به سفر و سفرنامه- ساخته شده و پخته شده است.
جمعه، ۱۴ آذر، قرار است با همه رفقای این هفت سال، با اهالی سرزمین بزرگ سنگستان، برای صدمین بار دور هم جمع شویم و این بار از خود سنگی و لذت سنگی بگوییم.

image

یکی از جلسات اخیر سنگی

این نوشته در دل خوشی‌ها و دل ناخوشی‌های من, شادی‌های کوچک زندگی ارسال شده و با , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s