خشم درونی

نمی‌دانم بلایی سر من آمده یا سر فضا، که این قدر آزاردهنده شده برایم. تبدیل به چیزی شده که باید تحملش کرد، و به سختی هم تحملش کرد.
فشرده می‌شوم در این فضا، تحت فشار قرار می‌گیرم، انگار اجزای صورتم له می‌شود. اخم می‌آید در صورتم، چشم‌هایم تنگ می‌شود، لب‌هایم روی هم فشرده می‌شود.
کم طاقت شده‌ام. این قدر انرژی نگرفته‌ام و این قدر آزار دیده‌ام از این فضا که هر چیز آزاردهنده کوچکی طاقتم را طاق می‌کند. البته نمی‌شود گفت کوچک. برای من کوچک نیست. شاید اگر انرژی می‌گرفتم از فضا یا شاید اگر نسبت متعادل‌تری بین رضایت و نارضایتی‌ام برقرار بود، حالم این طور نمی‌بود و اتفاقات کوچک آزاردهنده را واقعا کوچک تلقی می‌کردم.
اما الان همه‌شان انگار قطعات پازلی هستند که تصویر بزرگ ناخوشایندی را کامل می‌کنند. انگار مصادیقی هستند که ناخوشی‌های بزرگ و مهم را تایید می‌کنند. انگار ذره ذره‌هایی هستند که جمع می‌شوند و آن دریای بزرگ و عمیق نارضایتی را می‌سازند.
و امید؟ و انتظار بهبود؟ سخت می‌توانم به چنین چیزی دل ببندم. سخت می‌توانم باورش کنم.
احساس می‌کنم پر از خشم و نارضایتی‌ام. خشم و نارضایتی که با هر اتفاقی تا مرز بیرون ریختن می‌رود اما خودم آگاهانه افسارش می‌زنم و مهارش می‌کنم. به ظاهر آرام می‌مانم، به ظاهر بالغانه و عاقلانه رفتار می‌کنم، به ظاهر هم‌دلی و بی‌طرفی می‌کنم اما خودم می‌دانم که این واقعی نیست. رفتاری است برای راهگشایی، برای این است که کمک کننده باشم نه خراب‌کننده، برای این است که به شکل گرفتن فرصتی برای بهبود فضا کمک کنم یا لااقل خرابش نکنم.
اما خودم می‌دانم که حال درونم این ظاهر آرام و عاقل و بالغ نیست. حال درونم خشم است، فحش است، بیزاری و نارضایتی است.
حال درونم جوشان است.
تا کی دوام می‌آورم؟
اصلا باید دوام آورد و ادامه داد این حال را؟
آیا منطقی است و آیا فایده دارد این چنین تناقضی را با خود حمل کردن و ادامه دادن؟ آیا بیمارگونه نیست چنین کاری و چنین رفتاری؟

این نوشته در روزانه‌های من ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s