هندي يا . . .؟!

نمي‌دانم شما هم اين فيلم را ديده‌ايد يا نه. اسمش خاطرم نيست، ماجراي پزشك جواني را نشان مي‌دهد كه به تازگي همسرش را از دست داده اما مرگ او را نمي‌پذيرد و معتقد است كه همسرش برمي‌گردد. همسرش كه پزشك كودكان بوده سعي دارد از راه‌هاي مختلف براي او پيغام بفرستد. مثلا از طريق كودكاني كه از مرگ برمي‌گردند و همگي تنها يك تصوير نقاشي مي كنند. آن ‌هم تصويري شبيه صليب كه روي نقشه علامت آبشار است. در نهايت اين پزشك جوان با همين نشانه‌ها محلي را كه همسرش براي ماموريت به آن جا رفته و كشته شده است پيدا مي‌كند و به آن‌جا مي‌رود و متوجه مي‌شود كه همسرش قبل از مرگ فرزندشان را به دنيا آورده است. تمام اين نشانه‌ها هم براي اين بوده كه او برود و دخترشان را برگرداند.

فيلم را شبكه‌هاي مختلف تلويزيون چندين بار پخش كرده‌اند و تا جايي كه يادم مي‌آيد امريكايي يا آلماني است. (شايد هم يك جايي ديگر اما قطعا هندي نيست!)

اما دقايقي پيش كه اتفاقي رفتم پاي تلويزيون ديدم كه دارد يك نسخه هندي از آن را پخش مي ‌كند!!! يك فيلم هندي تمام عيار با بازيگران هندي تمام عيار! اما فيلمنامه و داستان مو به مو مثل نمونه امريكايي است!

نمي‌دانم كپي رايت را مي‌توان تا اين حد ناديده گرفت يا ماجرا مثل فيلم «پيامبر» (ما اين فيلم را به اسم «محمد رسول الله» مي شناسيم) است كه يك نسخه با بازيگران عرب زبان و يك نسخه با بازيگران انگليسي زبان ساخته شده است. البته آن فيلم با توجه به مخاطبان گسترده‌اي كه در نظر داشت براي انجام چنين كاري توجيه داشت اما اين . . . ؟!

این نوشته در روزانه‌های من ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s