رمضان پارسال

پارسال همين موقع بود. روز اول ماه رمضان. برخلاف امسال افطار را در كنار خانواده نبودم. پارسال اولين افطار ماه رمضان را در كنار جمعي از دوستانم و در يك جلسه استراتژيك بودم! خاطره آن شب برايم شيرين و دلچسب است هر چند علت تشكيل آن جلسه چندان شيرين نبود. رمضان پارسال پر بود از اين افطاري‌هاي استراتژيك!

رمضان پارسال مصادف بود با آغاز دو فرايند مهم و نسبتا سرنوشت‌ساز براي من. حالا يك سال از شروع هر دو فرايند گذشته و هر دو تقريبا به نتيجه رسيده‌اند. نتيجه‌اي كه براي من دور از انتظار بود! نمي‌دانم، شايد من زيادي خوش‌بين بودم، اطرافيانم هم! رمضان پارسال هر دو فرايند با انرژي بالايي استارت خورد. آن زمان فكرش را هم نمي‌كردم نتيجه‌شان اين گونه باشد.

هر چند نتايج ناخوشايند دور از انتظاري داشتند اما با يكي‌شان كنار آمده‌ام. در واقع از رخ ‌دادنش ناراحت نيستم . . . برايم قابل پذيرش است . . . مي‌توانم ازش لذت ببرم . . . مثل تمام وقت‌هاي ديگر در زندگي‌!

اما آن فرايند ديگر . . . هر چند خودم نقش كمرنگي در پيشبردش داشتم ولي . . . دوست ندارم نتيجه‌اش را بپذيرم . . . نمي‌خواهم باور كنم كه به اين نقطه رسيده است . . . نمي‌دانم، شايد به طرز منفعلانه‌اي منتظر معجزه‌ام! منتظر يك تحول بزرگ كه همه چيز را بهتر كند . . . از آن روياپردازي‌ها و قهرمان‌پروري‌هايي كه در قصه‌ها مي‌بينيم! . . . از آن‌هايي كه حتي تصورش هم مشكل است! . . .

در طي كردن اين فرايند تجارب فردي و اجتماعي جالبي كسب كردم و كسب كرديم . . . كاش ماجرا بتواند جور ديگري تمام شود!

این نوشته در روزانه‌های من ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s